(0432) 67-29-80
Вінницька область

Новини управління

Соціальна підтримка безробітних посилюється. Так, громадяни, які були звільнені з останнього місця роботи в період карантину (починаючи з 12.03.2020 року) за власним бажанням і стали на облік в державній службі зайнятості, отримуватимуть допомогу по безробіттю з першого дня набуття статусу безробітного.
Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цьогоріч Україна вкотре долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці та мала намір провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці за тематикою, що присвячена вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці.
Карантин в Україні буде продовжено до 11 травня. Лише після цієї дати почнеться поетапне зняття або послаблення обмежень. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи чергове засідання Кабінету Міністрів у середу, 22 квітня.
Протягом березня 2020 року державними інспекторами праці проведено 5 заходів державного контролю, у тому числі шляхом проведення роз’яснювальної роботи серед керівників суб’єктів господарювання, які несвоєчасно виплачували заробітну плату своїм працівникам.
В умовах карантину та надзвичайної ситуації, запроваджених Урядом, команда Вінницького обласного центру зайнятості розширила можливості дистанційного спілкування клієнтів з працівниками служби зайнятості.
Зважаючи на поширення випадків захворювання на коронавірус COVID-19 в Україні та відсутність у деяких підприємств можливості перейти на дистанційну роботу, відповідно до ст. 13 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці безпечні умови праці та забезпечити необхідні профілактичні заходи відповідно до обставин, що змінюються.
Управління Держпраці у Вінницькій області нагадує про вимоги безпечної експлуатації автомобільних газозаправних станцій, автомобільних газозаправних пунктів (далі — АГЗП) автозаправних станцій юридичних та фізичних осіб.
У 2020 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».
Весна — гаряча пора для робітників сільськогосподарських підприємств і одна з найбільш травмонебезпечних. Це зумовлено максимальним напруженням під час роботи, що часто призводить до помилкових дій, які можуть коштувати людині життя.
Законом «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї страхових випадків, зокрема, тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.