(0432) 67-29-80
Вінницька область

Новини управління

Карантинні обмеження для бізнесу потягнули за собою ряд неприємних наслідків для працівників: від неоплачуваних відпусток до простоїв та звільнень. Останні часто відбувалися на «прохання» роботодавця. Деякі підприємства та установи, аби не позбавляти людей заробітку, переходили на онлайн-режим роботи.
Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства охорони здоров’я щодо пом’якшення частини обмежувальних заходів з 5 червня. Мова іде про дозвіл закладам громадського харчування на прийом відвідувачів всередині, дозвіл на проведення релігійних заходів, скасування обов’язкової самоізоляції для осіб старше 60 років тощо. Усі ці зміни діятимуть за правилами адаптивного карантину – тобто у кожному регіоні встановлюватимуться індивідуально.
2 червня відбулось онлайн засідання Робочої групи з обговорення бачення структури адмінтерустрою другого рівня Вінницької області.
ГАРЯЧІ ТЕМИ № 6, 2020: ІНТЕРВ’Ю - Захистити від вогню «зелене золото» країни; ЗАСОБИ ЗАХИСТУ - Вибір ЗІЗ для пожежників залежить від стратегії ліквідації НС; ЗАКОНОДАВСТВО. ЗМІНИ. НОВОВВЕДЕННЯ - Включення до переліку профзахворювань гострої респіраторної хвороби COVID-19.
З метою забезпечення прозорості та оперативної взаємодії з суб’єктами господарювання, які працюють за декларативним принципом, Держпраці запроваджено постійне оприлюднення інформації щодо надходження/реєстрації з 01.01.2020 декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, що були подані суб’єктами господарювання до територіальних органів Держпраці.
Під час апаратної наради, яка проходила у форматі конференції Zoom, голова ОДА Владислав Скальський підняв питання якості та затребуваності спеціалізацій на ринку зайнятості та заслухав інформацію обласної служби зайнятості щодо працевлаштування безробітних громадян в умовах карантину.
З 1 червня в Україні буде дозволена робота басейнів і спортзалів; відвідування освітніх занять у групах не більше 10 людей (наприклад, розпочнуть роботу автошколи); а також буде відновлено рух залізничного транспорту і міжобласних перевезень автотранспортом. Скасування обмежень можливе лише у тих регіонах, де це дозволятиме епідемічна ситуація.
Редакція журналу «Охорона праці» повідомляє, що 29 травня 2020р. відбулося засідання журі з визначення переможців ІХ Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2020».
У газеті «Голос України» від 28.05. 2020 р. №87 опубліковано Закон №591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Журнал «Охорона праці» запрошує на онлайн-тренінги, які відбудуться 9-12 червня об 11.00-12.30 (4 заняття по 1,5 години), «Розробка процедури керування ризиками небезпек в системах управління безпекою праці та здоров’я працівників» (Модуль 3).
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.