gov.ua
Державні сайти України

Управління Держпраці у Вінницькій області

Новини управління

Якщо людям, які повертаються до роботи, не забезпечити належного захисту, нас може накрити другою хвилею пандемії, попереджає Міжнародна організація праці.
Ще у 2004 році Україна ратифікувала дві конвенції Міжнародної організації праці: № 81 про інспекцію праці у промисловості і торгівлі 1947 року та № 129 про інспекцію праці у сільському господарстві 1969 року.
Стабільна ситуація з захворюваністю дозволяє з 11 травня розпочати зняття перших обмежень і перейти до концепції адаптивного карантину. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, відкриваючи позачергове засідання Кабінету Міністрів у понеділок, 4 травня.
ГАРЯЧІ ТЕМИ № 4-5, 2020: КОРОНАВІРУС: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ - Профілактичні заходи для недопущення поширення коронавірусу COVID-19 на підприємстві; Ефективність масок і респіраторів для запобігання COVID-19.
Редакція журналу «Охорона праці» запевнила учасників фінального туру Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2020», що, незважаючи ні на що, переможців буде визначено і вони отримають заслужені нагороди.
Оприлюднено для обговорення проект наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України “Про внесення змін до Вимог щодо безпеки та захисту здоров’я працівників видобувних підприємств з підземним івідкритим способами видобування”.
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13 квітня 2020 року № 553-IX, який набув чинності ще 18 квітня 2020 року уточнив порядок та умови виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину (далі — допомога). Однак досі роботодавці її не отримували через відсутність відповідної постанови КМУ, яка мала визначити порядок надання допомоги.
Згідно з Укаом Президента України від 16 січня 2020 року№13 (зі змінами) з квітня 2020 року розпочалося звільнення військовослужбовців у запас зі Збройних Сил України. Відповідно у роботодавців виникає ряд запитань щодо працівників, які виконали військовий обов’язок і повертаються на свої робочі місця у період карантину.
На численні звернення Головних управлінь (Управлінь) Держпраці щодо надання роз’яснень стосовно процедури проведення розслідування випадків гострої респіраторної вірусної інфекції (коронавірусної інфекції) Державна служба України з питань праці повідомляє.
В період карантину, чинне законодавство надає можливість роботодавцю використати право на запровадження режиму простою.
«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.