(0432) 67-29-80
Вінницька область

До відома

           Корупція (від латинської "соrruptio" — “зіпсуття”,“розбещення”) - протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їхніх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів.

           Найчастіше термін застосовується у відношенні до бюрократичного апарату і політичної еліти. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами її працедавця або конфлікт між діями виборної особи і інтересами суспільства.

           До корупції може бути схильна будь-яка людина, що володіє дискреційними повноваженнями — повноваженнями щодо розподілу будь-яких ресурсів, що їй не належать, на свій розсуд (чиновник, депутат, суддя, співробітник правоохоронних органів, адміністратор, екзаменатор, лікар тощо). Головним стимулом до корупції є можливість отримання економічного прибутку (ренти), зв'язаного з використанням владних повноважень, а головним стримуючим чинником — ризик викриття і неминучості покарання. На сьогоднішній день не відомі методи в педагогіці і менеджменті, які б гарантували, що людина буде ідеальним чиновником. Проте існує чимало країн з вельми низьким рівнем корупції. Більш того, відомі історичні приклади, коли дії, направлені на зниження корупції, привели до значних успіхів: Сінгапур, Гонконг, Португалія, Швеція. Це однозначно говорить на користь того, що методи боротьби з корупцією існують.

          На сьогоднішній день не відомі методи в педагогіці і менеджменті, які б гарантували, що людина буде ідеальним чиновником. Проте існує чимало країн з вельми низьким рівнем корупції. Більш того, відомі історичні приклади, коли дії, направлені на зниження корупції, привели до значних успіхів: Сінгапур, Гонконг, Португалія, Швеція. Це однозначно говорить на користь того, що методи боротьби з корупцією існують.

 

           Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» декларації державних службовців Управління Держпраці у Вінницькій області оприлюднюються в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Національне агентство з питань запобігання корупції

Національне антикорупційне бюро України

Національна Поліція України

Генеральна прокуратура

Служба безпеки України

___________________________________

Трансперенсі Інтернешнл Україна

GRECO

 

Методичні рекомендації для використання у роботі державних службовців та уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції

1

Методичні рекомендації щодо підготовки антикорупційних програм органів влади

рішення НАЗК

від 19.01.2017 № 31.

 2

Методичні рекомендації щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами

рішення НАЗК

від 06.06.2017 № 286

3

Методичні рекомендації щодо діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб)

рішення НАЗК

від 13.07.2017 № 317

4

Методичні рекомендації щодо підготовки та реалізації антикорупційних програм юридичних осіб

рішення НАЗК

від 22.09.2017 № 734

5

Методичні рекомендації для тренерів щодо проведення антикорупційних навчань

рішення НАЗК

від 22.09.2017 № 738

6

Методичні рекомендації щодо передачі в управління підприємств та/або корпоративних прав з метою запобігання конфлікту інтересів

рішення НАЗК

від 11.08.2016 № 10

7

Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб

рішення НАЗК

від 14.07.2016 № 2

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.